W dniach 16-17 kwietnia br. w Tarnowie odbywa się 11. edycja Forum Inwestycyjnego, w którym od kilku lat regularnie uczestniczy spółka Virtual Power Plant. Nie zabraknie nas również i tym razem. 

Forum Inwestycyjne w Tarnowie to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań inwestorów z Polski i z Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawicieli rządów i parlamentów, reprezentantów biznesu, założycieli startupów, ekspertów, naukowców i innowatorów. Technologie finansowe (FinTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia, sztuczna inteligencja oraz tematyka rozwoju startupów – to wiodące tematy podczas tegorocznego Forum. Podczas wydarzenia zostaną ogłoszeni zwycięzcy  IV edycji konkursu Startup Award, który ma za zadanie wyłonić najbardziej innowacyjne i perspektywiczne startupy z Polski i zagranicy, szczególnie z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowe biznesy w energetyce – w poszukiwaniu utraconych zysków

Bartosz Dominiak, Communication Manager w VPPlant, weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Nowe biznesy w energetyce – w poszukiwaniu utraconych zysków”. Sektor energetyczny w Polsce przechodzi technologiczną transformację. Inwestycje w innowacje mają pomóc firmom utrzymać się na rynku, wygrać z konkurencją i sprostać coraz surowszym wymogom klimatycznym. Największe koncerny energetyczne stworzyły już osobne podmioty, które mają rozwijać innowacje i współpracę ze start-upami. Kluczowe trendy to elektromobilność, magazyny energii, odnawialne źródła energii i internet rzeczy. Do tego niezbędna jest integracja energetyki z innymi branżami, zwłaszcza z branżą IT.

W rozmowie, oprócz przedstawiciela VPPlant, wezmą udział:

  • Maciej Mazur – Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych
  • Tim Patterson – Prezes, Fuel Economy Solution Limited, Wielka Brytania
  • Konrad Sitnik – Partner, EEC Ventures
  • Paweł Śliwa – Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji, PGE Polska Grupa Energetyczna

Moderatorem dyskusji będzie Wojciech Blecharczyk – wykładowca z Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Więcej informacji o 11. Forum Inwestycyjnym w Krakowie