Mamy przyjemność poinformować , że spółka Virtual Power Plant została partnerem XVIII Forum Zmieniamy Polski Przemysł, która odbędzie się 25 stycznia 2018 r. w Warszawie. Podczas wydarzenia Grzegorz Nowaczewski – prezes VPPlant weźmie udział w debacie „Energetyka. Modernizacje i inwestycje. Polska energetyka wobec współczesnych trendów”. Forum towarzyszy Gala przyznania przyznania tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł”.

Forum Zmieniamy Polski Przemysł to jedna z najważniejszych cyklicznych debat o stanie, przemianach i perspektywach rozwoju polskiej gospodarki. O znaczeniu, opiniotwórczości i prestiżu Forum decyduje aktualna, ważna dla polskiej gospodarki tematyka i wysoki poziom merytoryczny debat związany ściśle z obecnością wyjątkowych Gości. W wydarzeniu tym co roku biorą udział najważniejsze postacie polskiej gospodarki – reprezentanci zarządów czołowych przedsiębiorstw głównych branż przemysłu, przedstawiciele rządu i parlamentu, niezależni eksperci.

XVIII już edycję tego wydarzenia, organizowanego od lat przez redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL, zaplanowano na 25 stycznia 2018 r.  Forum Zmieniamy Polski Przemysł rozpocznie debata o prawdziwie strategicznym charakterze – „Polska gospodarka 2040. Scenariusze rozwoju w perspektywie 20-lecia”. Ważne miejsce w bogatej agendzie wydarzenia zajmie problematyka przemian technologicznych w gospodarce (Przemysł 4,0, IV rewolucja przemysłowa, digitalizacja), jak również przeobrażenia polskiej energetyki (modernizacja, wprowadzenie rynku mocy). Spektrum tematów uzupełnią poddane pod dyskusję aktualne zagadnienia z dziedziny budownictwa i inwestycji infrastrukturalnych, przemysłu obronnego i ekspansji zagranicznej polskich firm. Tradycyjnie Forum zakończy uroczysta wieczorna Gala, podczas której przyznamy tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”. Laureatami tych prestiżowych wyróżnień są od lat osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które wywarły znaczący wpływ na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i gospodarce.

Energetyka. Modernizacje i inwestycje. Polska energetyka wobec współczesnych trendów

Jedną z debat w sesjach tematycznych będzie rozmowa ekspercka na temat „Energetyka. Modernizacje i inwestycje. Polska energetyka wobec współczesnych trendów”. Wezmą w niej udział:

 • Andrzej Kaczmarek, Przewodniczący Rady Nadzorczej, PSE Inwestycje SA
 • Dawid Klimczak, prezes zarządu, Enea Trading Sp. z o.o.
 • Grzegorz Nowaczewski, prezes zarządu, Virtual Power Plant Sp. z o.o.
 • Marcin Wasilewski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki, PKN ORLEN SA
 • Andrzej Ziółkowski, prezes, Urząd Dozoru Technicznego

W dyskusji planowane jest poruszenie następujących tematów:

 • Program modernizacji polskiej energetyki – czas na ofensywę nowoczesności?
 • Energetyka wobec elektromobilności. Infrastruktura, magazynowanie energii, popyt na energię, współpraca z przemysłem i administracją
 • Rozwój źródeł odnawialnych w obecnych realiach regulacyjnych
 • Przyszłość ciepłownictwa i kogeneracji. Skala zapóźnień; potrzeby i charakter koniecznych inwestycji
 • Reagować czy zmieniać? Nowe modele zachowań odbiorcy energii. Energia Plus
 • Wykorzystanie nowych technologii na rynku energii (smart grid, informatyczne narzędzia zarządzania, komunikacja z klientem)

W ramach sesji odbędzie się też prezentacja „Jak powstał nowoczesny blok energetyczny 1075 MW w Kozienicach.”. Moderatorem sesji będzie Ireneusz Chojnacki, publicysta (Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł, WNP.PL).

Więcej informacji i program XVII Forum Zmieniamy Polski Przemysł

fot. PTWP (Paweł Pawłowski)